openmind
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
openmind

Discutii despre viata
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 De ce nu vor oamenii sa doneze sange?

In jos 
+3
alex_4youth
Cerchia Adina
Admin
7 participan?i
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 24/03/2008

De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Empty
MesajSubiect: De ce nu vor oamenii sa doneze sange?   De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Icon_minitimeMar Apr 08, 2008 10:47 pm

De ce nu vor oamenii sa doneze sange?Cum credeti ca ar trebui convinsi?Tu ai dona sange?
Sus In jos
https://openmind.forumgratuit.ro
Cerchia Adina
membru
membru



Numarul mesajelor : 8
Data de inscriere : 04/05/2008

De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu vor oamenii sa doneze sange?   De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Icon_minitimeDum Mai 04, 2008 3:15 pm

oamenii nu vor sa doneze sange deoarece dupa ce donezi sange te simt slabit.
Putem sa ii convingem pe oamenii sa doneze sange spunandu-le ca daca donam sange putem salva multi oameni.Daca un om a avut un accident sia pierdut mult sange noi care donam sange il putem ajuta cu sangele nostru.
Eu nu am donat sange deoare ce am 13 ani si ca sa poti dona sange trebuie sa ai minim 18 ani
Sus In jos
alex_4youth
junior
junior



Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 04/04/2008
Varsta : 34

De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu vor oamenii sa doneze sange?   De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Icon_minitimeDum Mai 18, 2008 5:17 pm

Asa este , Adina! Oricum, in cele mai multe cazuri, solicitantului de sange nu-si gaseste intotdeauna grupa de sange care al putea salva. Dar sunt multi oameni care sunt generosi, si doneaza sange. Avand in vedere faptul ca, unele spitale rasplatesc persoanele donatoare cu bani, si asta ii stimuleaza pe acestia sa doneze sangele. Surprised
Sus In jos
dobrin daniela XII F
membru de onoare
membru de onoare
dobrin daniela XII F


Numarul mesajelor : 124
Data de inscriere : 10/04/2008
Varsta : 35
Localizare : braila

De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Empty
MesajSubiect: hy   De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Icon_minitimeLun Mai 19, 2008 7:28 pm

exact.si toti care doneaza o fac ptr a fi recompensati in nici un caz de placere sau buna vointa.parerea mea.
Sus In jos
roxanacristina95
membru de onoare
membru de onoare
roxanacristina95


Numarul mesajelor : 138
Data de inscriere : 07/05/2008
Varsta : 29

De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu vor oamenii sa doneze sange?   De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Icon_minitimeMier Mai 28, 2008 7:12 pm

daniela are cea mai mare dreptate nu o fac ca sa salveze alti oameni ci doar pt bani
Sus In jos
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 24/03/2008

De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu vor oamenii sa doneze sange?   De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Icon_minitimeMier Mai 28, 2008 10:20 pm

acum nu se mai plateste daca donezi sange, din cauza asta nu exista donatori, deci doar dorinta de a ajuta ar trebui sa existe...si nu se doneaza pentru o anumita grupa de sange, pentru ca nu conteaza grupa... va zic sigur Smile
Sus In jos
https://openmind.forumgratuit.ro
roxanacristina95
membru de onoare
membru de onoare
roxanacristina95


Numarul mesajelor : 138
Data de inscriere : 07/05/2008
Varsta : 29

De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu vor oamenii sa doneze sange?   De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Icon_minitimeJoi Mai 29, 2008 5:26 pm

pai daca nu se mai dau banii pe sange incep sa fiie din ce in ce mai putini donatori cyclops
Sus In jos
Leah
membru
membru
Leah


Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 16/08/2008
Varsta : 40

De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu vor oamenii sa doneze sange?   De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Icon_minitimeSam Aug 16, 2008 10:44 am

In ultima vreme donarea de sange a fost inlocuita cu alte produse mult mai sigure.
Eu una as apela cu mai multa incredere.De unde stiu ca donatorul nu are vreo boala sau alta alergie pe care perfuzabil as puteau sa o iau si eu?
Sus In jos
roxanacristina95
membru de onoare
membru de onoare
roxanacristina95


Numarul mesajelor : 138
Data de inscriere : 07/05/2008
Varsta : 29

De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu vor oamenii sa doneze sange?   De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Icon_minitimeSam Aug 30, 2008 12:01 pm

pai inainte de a dona sange trebuie sa faci totusi niste analize Very Happy cat
Sus In jos
mada02
expert
expert
mada02


Numarul mesajelor : 79
Data de inscriere : 19/05/2008
Varsta : 29
Localizare : braila

De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu vor oamenii sa doneze sange?   De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Icon_minitimeSam Sept 06, 2008 8:30 pm

Neutral oamnenii nu doneaza sange deoarece ei nu dau asa pe gratis vor ceva in schimb........nu?parerea mea Smile
Sus In jos
roxanacristina95
membru de onoare
membru de onoare
roxanacristina95


Numarul mesajelor : 138
Data de inscriere : 07/05/2008
Varsta : 29

De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu vor oamenii sa doneze sange?   De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Icon_minitimeVin Sept 26, 2008 7:48 pm

logik ca vor ceva in schimb BANIIIIIIIIIIIII cheers
Sus In jos
Continut sponsorizat





De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Empty
MesajSubiect: Re: De ce nu vor oamenii sa doneze sange?   De ce nu vor oamenii sa doneze sange? Icon_minitime

Sus In jos
 
De ce nu vor oamenii sa doneze sange?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
openmind :: "Viata pentru viata"-
Mergi direct la: