openmind
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
openmind

Discutii despre viata
 
AcasaUltimele imaginiÎnregistrareConectare

 

 Credeti ca exista viata dupa moarte?

In jos 
+2
alex_4youth
Admin
6 participan?i
AutorMesaj
Admin
Admin
Admin


Numarul mesajelor : 106
Data de inscriere : 24/03/2008

Credeti ca exista viata dupa moarte? Empty
MesajSubiect: Credeti ca exista viata dupa moarte?   Credeti ca exista viata dupa moarte? Icon_minitimeDum Mar 30, 2008 7:02 pm

Credeti ca exista viata dupa moarte? Si daca da, care este opinia ta despre asta?
Sus In jos
https://openmind.forumgratuit.ro
Vizitato
Vizitator




Credeti ca exista viata dupa moarte? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca exista viata dupa moarte?   Credeti ca exista viata dupa moarte? Icon_minitimeLun Mar 31, 2008 3:30 pm

as there is no practical proof for life after death and looks like we would never be able to have any proof, it is better to focus on to the one we are having for sure and care about the deeds we do in this life instead of challenging ourselves for a life it is even not sure if exists.and also it is a more honorable thing to behave well and do good deeds for being a nice person instead of for a bribe we can call it heaven.
Sus In jos
alex_4youth
junior
junior



Numarul mesajelor : 25
Data de inscriere : 04/04/2008
Varsta : 34

Credeti ca exista viata dupa moarte? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca exista viata dupa moarte?   Credeti ca exista viata dupa moarte? Icon_minitimeVin Apr 04, 2008 4:20 pm

Eu cred in viata de dupa moarte. Nu stiu, dar parca in ultimile tale clipe pe taramul asta, al realitatii, sa-i zicem,ai vrea sa incepi o alta viata. Una care sa ti-se potriveasca intradevar tie. Exclamation
Sus In jos
Vizitato
Vizitator




Credeti ca exista viata dupa moarte? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca exista viata dupa moarte?   Credeti ca exista viata dupa moarte? Icon_minitimeVin Apr 04, 2008 4:33 pm

corect, dar se spune ca viata aceea noua pe care ti-o doresti in ultimele clipe este pentru ca ai regrete si frica de ceea ce urmeaza Rolling Eyes
Sus In jos
roxanacristina95
membru de onoare
membru de onoare
roxanacristina95


Numarul mesajelor : 138
Data de inscriere : 07/05/2008
Varsta : 29

Credeti ca exista viata dupa moarte? Empty
MesajSubiect: ..   Credeti ca exista viata dupa moarte? Icon_minitimeJoi Mai 08, 2008 10:10 am

eu cred ca exista dar ...nu se stie nu s-a intors nimeni dintre morti ca sa ne spuna ca exista sau cam asa ceva
Sus In jos
dobrin daniela XII F
membru de onoare
membru de onoare
dobrin daniela XII F


Numarul mesajelor : 124
Data de inscriere : 10/04/2008
Varsta : 35
Localizare : braila

Credeti ca exista viata dupa moarte? Empty
MesajSubiect: hy   Credeti ca exista viata dupa moarte? Icon_minitimeDum Mai 11, 2008 8:54 pm

sunt de acord cu cristina...am observat ca ne cam potrivim in gandire... Very Happy
Sus In jos
roxanacristina95
membru de onoare
membru de onoare
roxanacristina95


Numarul mesajelor : 138
Data de inscriere : 07/05/2008
Varsta : 29

Credeti ca exista viata dupa moarte? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca exista viata dupa moarte?   Credeti ca exista viata dupa moarte? Icon_minitimeJoi Mai 29, 2008 5:38 pm

da ......
Sus In jos
andreeame
membru
membru



Numarul mesajelor : 4
Data de inscriere : 27/06/2008

Credeti ca exista viata dupa moarte? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca exista viata dupa moarte?   Credeti ca exista viata dupa moarte? Icon_minitimeVin Iun 27, 2008 7:42 pm

binenteles ca exista viata dupa moarte,altfel...nustiu care ar mai fi rostul noastru pe pamantul asta.Noi de fapt aici ne pregatim ca sa ajungem in Cer.
Exista rai si iad.
Sunt multe marturii care sa ateste asta,dar cel mai important este ca Bibila ne instinteza,trebuie sa credem Cuvantul lui Dumnezeu! El nu va muri niciodata.Se implineste in fiecare zi..!
Depinde de cum traim acolo vom ajunge.
"Asa cum traiesti,asa vei muri!".
Sus In jos
roxanacristina95
membru de onoare
membru de onoare
roxanacristina95


Numarul mesajelor : 138
Data de inscriere : 07/05/2008
Varsta : 29

Credeti ca exista viata dupa moarte? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca exista viata dupa moarte?   Credeti ca exista viata dupa moarte? Icon_minitimeVin Iul 18, 2008 10:39 am

andreeame are dreptate
Sus In jos
michael
membru
membru



Numarul mesajelor : 2
Data de inscriere : 11/08/2008

Credeti ca exista viata dupa moarte? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca exista viata dupa moarte?   Credeti ca exista viata dupa moarte? Icon_minitimeLun Aug 11, 2008 2:29 pm

viata dupa moarte???? interesanta intrebare. Stiintific nu poate fi demonstrat...ramane celalt aspect: al credintei pentru cei ce il accepta, al celor spuse de Biblie si anume ca "viata care urmeaza" incepe odata cu a doua venire a Lui Isus cand El va schimba natura decazuta a celor care sunt in viata si va invia pe cei morti. Desigur aceasta va fi experienta celor care auu acceptat pe Isus ca Mantuitor al lor.

Potrivit aceleasi carti - Biblia - oamenii cand mor nu incep imediat o alta viata, ci pur si simplu se odihnesc in tarana pana la a doua venire a lui Isus.

Aceasta cred eu despre "viata dupa moarte."
Sus In jos
Continut sponsorizat





Credeti ca exista viata dupa moarte? Empty
MesajSubiect: Re: Credeti ca exista viata dupa moarte?   Credeti ca exista viata dupa moarte? Icon_minitime

Sus In jos
 
Credeti ca exista viata dupa moarte?
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Credeti in Dumnezeu?
» Asa e viata...
» Ce te calauzeste in viata?
» Care este lucrul pe care ai vrea ca ceilalti sa si-l aminteasca despre tine dupa moartea ta?
» Viata unor personalitati

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
openmind :: Viata de dupa moarte-
Mergi direct la: